Изпращаме 2021 година със стотици засадени дръвчета в рамките на инициативата на групата "Изчезналите дървета на София". 

Поредното възстановено дръвче е на ул. "Гурко" срещу номер 30. Във Фейсбук бяха публикувани снимки. На 26 март граждани сигнализираха, че дървото е отсечено. Най - любопитният коментар тогава беше: "Как е възможно дърво да изчезне пред очите на МВР". 

Дирекция "Планиране и управление на бюджета" на МВР се намира на ул. "Гурко" номер 32.

През 2021 година бяха засадени и много нови дървета по инициатива на Столичната община.

За поредна година район "Искър“ е абсолютен първенец. По брой на кандидатствали и одобрени по програмата "Зелена София" проекти – общо 29 междублокови пространства и зелени площи бяха облагородени с нови дървета, храсти, цветя и паркова мебел в района.