Само за последната седмица са засадени над 80 дървета по различни улици в столицата, като ул. "Светоструй“, бул. "Подп. Калитин“, бул. "Васил Левски“, ул. "Димитър Петков“, ул. "Христо Смирненски“, бул. "Патриарх Евтимий“ и др. За това съобщават от Столична община.

Продължава кампанията "Моето зелено училище и моята зелена детска градина“. През последната седмица нови 30 дървета са засадени в 52 детска градина и в 74 ОУ "Гоце Делчев“. Ясени, липи и платана са дърветата, които красят вече дворовете на детските заведения.

В рамките на есенното засаждане, през октомври са засадени 250 нови фиданки, а от началото на месец ноември още 240.