Над 3000 души се подписаха до този момент в петиция срещу фермата за насекоми и мухи в село Лозен.

Подписката е срещу завода за насекоми.

"В Елин Пелин сме направили запис, вижда се как над 150 души ни декларираха с лицата си, че това производство смърди ужасно на мърша. Ние не искаме да допуснем такова производство в Лозен", заяви един от инициаторите на подписката, предаде Darik News.

"Имаме подписка с над 3000 подписали се граждани. Продължаваме да събираме подписи. Почти не срещаме хора в Лозен, които да желаят това производство, с изключение на семействата на тези, които вече са назначени във въпросната фирма. Те ще отворят 12 работни места и в същия момент застрашават около 500 работни места в производствата около тях",заявява той.