В резултат на проведено разследване столични полицаи разкриха двама извършители на грабеж. Сигналът за престъплението бил подаден в полицията на 28 ноември от майката на пострадалия.

Тя разказала, че около 22:30 часа предишния ден в автобус на спирката на Община "Младост“, на сина ѝ е бил нанесен побой от група момчета, които със сила му отнели очилата и бейзболна шапка.

След проведени издирвателни действия на служители от Седмо РУ са задържани двама младежи - на 16 и 18 години, известни на полицията.

И на двамата са повдигнати обвинения: на 16-годишния му е наложена мярка "надзор на ИДПС“, а 18-годишният е задържан за 72 часа.