На столичния булевард "Александър Дондуков" беше поставена на дърво щайга за хора в нужда. Там всеки, който има възможност, може да остави храна за нуждаещите се.

Надписът на щайгата гласи: Не, чупи! Безплатна храна за хора в нужда.

Стотици бездомници кръстосват улиците на страната ни, най-голям е броят им в столицата. Целогодишно в София работят 3 центъра за временно настаняване, като общият им капацитет е 510 души. Местата, където са разположени, са "Илинден", "Красна Поляна" и "Люлин". През зимата с цел осигуряване на топло място за тези, чиято съдба е на открито, отваря и един кризисен център с филиал в "Захарна фабрика".

Инициативата е много добра и се надяваме да има успех.