Група от хора се е самонастанила в бараки в кв. "Модерно предградие" в столицата. С такъв сигнал екипа на Нова тв потърсиха жители на квартала, които искат спешни мерки срещу боклуците, миризмата и конете на неканените си съседи. Хората казват, че са подавали сигнали в общината - засега обаче няма резултат.

"Това, което ме притеснява, не са хората. Притеснява ме хигиената. Живеят без ток, без вода, с каруци и коне. С две думи "нямам думи", каза живуща в квартала.

"Това се случва на 4-5 километра от центъра на София - европейска столица. Тези хора дойдоха преди близо два месеца", уточни друг.

Екологът Магдалена Чилингирова обясни, че не е незаконно да се гледат животни в лично стопанство. Доброволен акт било собствениците да пуснат заявление за тяхната регистрация. "През месец септември дойдохме на мястото по жалба. Беше съвместно с полицията. Тогава не установихме нито коне, нито каруци", посочи тя.

По думите на инж. Десислава Александрова от Район "Връбница" къщата, в която са се самонастанили хората е частна. Имотът обаче предстои да стане общински.