Столична община завърши успешно проект по програма "Зелена София" в ж.к. "Дружба 1“. Става въпрос за пространството в район "Искър“ до блок 68, което е изцяло обновено. 

Една от дейностите по неговото облагородяване бе изграждането на нов паркинг с общо 64 паркоместа, с което да се предотврати паркирането в зелени площи и замърсяването на въздуха чрез изнасяне на кал върху уличните пространства.

Паркингът създава удобства за живеещите в един от най-високите блокове в района, а на него са обособени и паркоместа за хора с намалена двигателна способност, което допълва грижата за тях от страна на районната администрация.

Обликът на тази част от района, която е в непосредствена близост до парка и емблематичното езеро на "Дружба“, бе променен и чрез обновяването на детската площадка, която е посещавана от много деца.

За подобряване на сигурността допринася и монтираното улично осветление.

Със свой принос за подобряване на уюта, красотата и зеленината се включи и етажната собственост на блока, която разработи и изпълнява върху част от прилежащото пространство на блок 68.