Все по-често ставаме свидетели на некачествено изпълнение на ремонти в столицата или както е модерно да се казва "ремонт на ремонта". Хората се оплакват от безхаберието на работниците и фирмите, които оставят строителни материали и отпадъци след извършване на съответната ремонтна дейност, и така нещата си остават да стоят во веки веков. Къде е контролът?

Пресен пример за това е ремонт - изкърпване на асфалт -  на ул. "11-ти Август"- между ул. "Кирил и Методий" и ул." Симеон" в Сифия. Гражданин сигнализира в социалната мрежа "Фейсбук", че от две седмици след изкърпване на асфалта стоят старите останки и тротоарът не може да се ползва. 

Друг гражданин също се оплаква в мрежата от подобна ситуация. Става въпрос за неизхвърлени строителни отпадаци, които стоят повече от месец на бул. "Македония" и ул. "Ивайло" в София.

Призоваваме Столична община да предприеме необходимите мерки и най-вече да засили контрола над ремонтите!