В София днес падна първият сняг и повечето от шахтите не издържаха. Снеговалеж имаше сутринта, когато и температурите в столицата бяха под 0 градуса, а сега когато термометрите отчетоха по-високи такива, снегът започна да се топи. 

Граждани сигнализират в социалните мрежи за улици - реки. Мноожество сигнали имаше и за паднали дървета и нанесени щети върху автомобили.

Почистващите фирми в София всяка година правят почистване на пътните шахти на територията на столицата. По нареждане на кмета на София Йорданка Фандъкова се извършват и проверки на състоянието на дъждо-приемните шахти.