Отворено писмо от общинския съветник от "Демократична България" Марта Георгиева до столичния кмет Йорданка Фандъкова предизвика множество коментари в социалната мрежа.

Марта Георгиева моли Йорданка Фандъкова да бъдат забранени фойерверките в столицата, защото са опасни за здравето, освен с внезапния силен шум, но и с отделяните фини прахови частици, които допълнително замърсяват "отровния въздух в София".

Тя иска и официалната заря от общината да не бъде провеждана, а парите, дадени за нея, да отидат за благотворителност.

През 2016 -2017 г. в качеството си на столичен общински съветник Марта Георгиева е направила предложения за промяна в Наредбата за обществения ред, забраняваща частните зари. Тогава тази идея е била отхвърлена без дори да се обсъди от управляващото мнозинство в общинския съвет.

Тук може да прочетете цялото писмо!