Столичани са платили общо 282 221 лева местни данъци и такси за 2 дни, информираха от дирекцията по общински приходи. Това е станало през първото денонощие, в което беше открита данъчната кампания в София.

Плащанията са извършвани онлайн през сайта на Столична община в събота и неделя.

Първият гражданин е 24-годишен. Мъжът е внесъл дължимите местни данъци за 2022 г. още преди да бъде обявено началото на данъчната кампания- в 15:48 часа в събота, съобщи 24 часа.

Сумата, която е платил е била за имот в "Подуяне“ и е 224.28 лв. "

Друг мъж, също сред първите платили данък е 61-годишен и е внесъл общо 69 лв. за имота си. Най-активните през почивните дни са били данъкоплатците, внасяли дължимото през банки, а след тях потребителите на услугите на ИзиПей и онлайн плащането през сайта на Столична община.