Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност мъже на 16 и 21 години за грабеж над жена, която е била с детето си в парк, съобщиха от държавното обвинение.
На 14.04.2025 г. около 14,30 часа в парк "Борисова градина“ обвиняемите М.И. в съучастие с В.С. отнели дамска чанта , съдържаща 550 евро и 295 лева от владението на М.К., като използвали сила за това – повалили на земята жената и детето й, М.И. ударил детето, а В.С. натискал крака на жената.
По случая се води досъдебно производство за престъпление по чл.198, ал.1, вр. чл. 20, ал.2 от НК, за което се предвижда наказание лишаване от свобода от 3 до 10 години.
С постановление на наблюдаващ прокурор М.И. е задържан за срок до 48 часа, а В.С. за срок до 72 часа.
Предстои да бъде внесено искане в Софийски районен съд за определяне на мярка за неотклонение "задържане под стража“ спрямо двамата.
Разследването по случая продължава.
Припомняме, че на 17 април от СДВР съобщиха за случая.
Зареждане ...


10:32 / 18.04.2025
1413




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.