Софийска районна прокуратура обвини и задържа двама мъже за грабеж от казино, при който е използвана заплаха с пистолет, съобщиха от държавното обвинение.
На 18.02.2025 г. от казино на бул. "Ломско шосе“ в гр. София обвиняемите С.С. и А.С. отнели сумата от 9560 лева от владението на служителите на казиното, като използвали заплаха. Обвиняемият С.С. насочил пистолет към крупиетата и взел парите. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 198, ал. 1, вр. чл. 20, ал. 2, вр. ал. 1 от НК, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода“.
Обвиняемите са осъждани. Предвид възможността да извършат друго престъпление, те са задържани за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващ прокурор.
Предстои да бъде внесено искане в съда за определяне на мярка "задържане под стража“.
От МВР съобщиха, че на 18 февруари, малко след 5 часа, е получен сигнал за въоръжен грабеж в игрална зала в столичния квартал "Надежда 1“. В резултат на незабавни оперативни действия служители на сектор "Грабежи“, техни колети от Второ РУ и Главна дирекция "Национална полиция“ установили автомобилът, с който се придвижвали извършителите, а впоследствие - и тяхната самоличност. Двамата маскирани мъже били задържани за броени часове.
Зареждане ...


17:13 / 19.02.2025
838




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.