Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 19-годишен мъж, шофирал след употреба на наркотични вещества, съобщиха от държавното обвинение.
На 13.04.2025 г. около 01,30 часа , обвиняемият Н.И. шофирал лек автомобил марка "Форд“ в с. Казичене след употреба на канабис, амфетамин и метамфетамин, установено по надлежния ред с "Дръг тест 5000“. Той е отказал да даде проба за изследване в болница. Обвиняемият пречил на полицейските служители да изпълнят служебните си задължения, като не спрял след подаден светлинен и звуков сигнал, а се опитал да избяга и впоследствие реализирал ПТП в метална ограда.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпления по чл. 343б, ал.3 от НК и по чл. 270, ал.1, пр. 1 от НК, за които се предвижда наказание "лишаване от свобода“.
С постановление на дежурен прокурор Н.И. е задържан за срок до 72 часа.
Предстои да бъде внесено искане в Софийски районен съд за определяне на мярка "задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
Зареждане ...


15:43 / 14.04.2025
715




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.