Жители на столичния квартал "Витоша" в София сигнализираха за опасно кръстовище. По техни думи в района на бул. "Симеоновско шосе" и ул. "Йордан Радичков" всекидневно има инциденти, информира Нова телевизия.  Доста често изплашени пешеходци се измъкват на косъм от прелитащи автомобили. Само за последните 7 дни на мястото са станали три катастрофи.

"Участъкът е изключително опасен. Ежедневно има инциденти. В района колите карат с много висока скорост", казаха живеещите в района.

"Това кръстовище се намира на границата на район "Студентски" и "Ллозенец". Улицата е много тясна и опасна", коментира Константин Павлов, кмет на район "Лозенец".

От Столична община обявиха за NOVA, че е изготвен проект за конструкция на светофарна уредба.