Европейската платформа "Еър куолити“ отчете мръсен въздух в четири от най-големите градове у нас. Това са София, Русе, Велико Търново и Бургас.
Столична община предупреди гражданите да използат градския транспорт, тъй като и системата на Общината отчита повишени нива на фини прахови частици.
Гражданската платформа "Еър София" отчита замърсяване на въздуха в по-голямата част от столицата, като на места стойностите достигат до 122 микрограма на кубичен метър.
Само две седмици по-рано стана ясно, че Софийският градски съд осъжда Столична община по делото, заведено от граждани и неправителствени организации за мръсния въздух в София, съобщава БНТ.
Съдебното решение на СГС от 8 ноември т. г. признава за установено, че Столична община е допуснала системно превишаване на финните прахови частици в града.
Посочва се, че Столична община не е приела актуална програма за управление на качеството на въздуха, както и не е изпълнила напълно задължението си да информира обществото относно качеството на атмосферния въздух.
Зареждане ...


09:18 / 22.11.2021
349






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.