В София се провежда протест срещу депо за отпадъци в квартал "Враждебна".

Жители на Враждебна и на село Челопечене блокираха пътя към депото за отпадъци до Враждебна. Те настояват то да бъде закрито.

За БНР Мартин Стоянов от Инициативния комитет във "Враждебна“ обясни:

"Нагоре от кота нула 15 метра камара с боклуци, това са стотици хиляди тона боклук. Ние това нещо вече няма да го търпим, защото тоя протест не е от лятото, тука говорим за години назад протестни действия. По проекта, който ние сме го чели, сме го изискали и са ни го дали, трябваше да има десетки хиляди дървета засадени и езера, атракциони и т.н. Не само че не се случва, явно рекултивацията те я възприемат като затрупване на отпадъци, пластмаси и всякакви други с пръст. Ние ще протестираме, докато това нещо не се изчисти“.