Отстранена е аварията, която остави без ток част от София в четвъртък вечерта. Снощи хиляди домакинства в няколко квартала стояха близо час от без електричество.

Причината за аварията беше в подстанция "Слатина“. Засегнати бяха кварталите "Подуяне“, "Хаджи Димитър“, "Левски“, "Слатина“, "Христо Ботев“ и "Редута“. Ток не е имало и на места в район "Оборище“.

Подаването на електричеството е възстановено във всичките квартали, съобщи bTV.