Отворени шахти могат да доведат до множество инциденти с пешеходци по Южната дъга в София. За това сигнализира потребител на социалната мрежа Фейсбук с пост в групата "Забелязано в София".

На снимките се вижда как шахтите са необезопасени, изпочупени, изкъртени и отворени, а това би довело дори до инциденти изискващи намесата на Спешна помощ, особено в снежно време, като днешното - когато заради натрупалия сняг няма добра видимост.

От Sofia24.bg призоваваме отговорните институции да предприемат мерки, а междувременно пешеходците да внимават, докато проблемът не бъде отстранен.