За финала на "Месец на детето - юни 2026" Столична община кани децата и техните семейства на цветно събитие на открито в парк "Гео Милев".

На 30 юни от 17:30 ч. алеите на парка ще се превърнат в пространство за игра, творчество и споделени преживявания. Под мотото "Софийско детство" най-малките жители на столицата ще могат да рисуват с тебешири, да създават приказни образи от сенки, да участват в игри на асфалт и да дадат форма на своя "Град на мечтите".

В програмата са включени още творчески работилници, в които децата ще преобразяват стари тениски в автопортрети на мечтите си и ще изработват хвърчила с послание за приятелство, различие и общност.

"Нашата голяма цел е София да бъде сцена на споделени преживявания, където всяко дете да намери нови приятели и да се почувства значима част от своя град", споделя заместник-кметът по социални дейности и здравеопазване Надежда Бачева.

Входът за събитието е свободен.