Всеки човек, който живее в София ще плати около 200 лв. през 2022 година, за да се почиства града и да се събират отпадъците. Сумата е с 15 лева по-голяма от разходите през тази година, но ефектът от това едва ли ще бъде забелязан. 

Една от причините е, че столичани не си изхвърлят боклуците на обозначените за това места. Виновни са хората, които не пазят София чиста, както и липсата на контрол. Има много граждани, които изхвърлят отпадъци и ненужни вещи където им падне. 

Ето какво се случва в столичния квартал "Западен парк". Възмутен гражданин е публикувал снимки във Фейсбук, които не се нуждаят от коментар.