Днес се мият стените около минералните чешми на пл. "Бански" в столицата. Това съобщиха от Столичния инспекторат. 

Едно от най-посещаваните места от софиянци и гостите на града отново ще възвърне предишния си емблематичен вид. По стените бяха установени драсканици от боя, графити, лепенки и други наслагвания, които днес бяха отстранени. 

Работата се извършва механично с водоструйка и щадящо повърхността на стените.

Успоредно с това се подменят и компрометираните улични кошчета в пространството, което преди да се измие и дезинфекцира беше щателно почистено.

При необходимост и в утрешния ден работата може да продължи.

Рано тази сутрин замърсената част, причинено от бездомни лица, на подлеза на ЦУМ от страната на бул. "Мария Луиза“, също така беше почистен и измит, уточнявт от инспектората.

Цялостната организация по изпълнението е създадена от Столичен инспекторат.