Служители на Пето РУ задържаха мъж, извършил измама. Това съобщиха от МВР.

Сигналът е подаден на 15 октомври от служителка в магазин за бижута - предишния ден, около 12.30 часа, чрез въвеждане в заблуда, непознат отнел от магазина бижута на стойност 1226 лева. В резултат на проведените оперативно-издирвателни действия полицейските служители установили и задържали 42-годишен мъж, с криминалистически регистрации в полицията и осъждан за кражби.

Събраните материали са докладвани в Софийската районна прокуратура. 42 – годишният е с повдигнато обвинение за престъпление по чл. 209 от НК. Наложена му е мярка за неотклонение "задържане под стража“ за срок до 72 часа, а по-късно променена в постоянна.