Все по-често се натъкваме на проблемни шахти в София, някои от тях разбити, други с изпочупени капаци. Само преди дни, когато падна и първият сняг в столицата, бременна жана пропадна в шахта. Съпругът и заяви, че има две виновни страни - това са собственикът на шахтата, но и липсата на контрол.

На два нови случая на проблемни шахти се натъкна Sofia24.bg.

Една от шахтите е разбита и се намира на ъгъла на ул. "Роженски проход" с ул. "Руен" в ж.к. Стрелбище, а другата, която е с повреден капак, се намира на ул. "Тича" 1, ж.к. Яворов.

И в двата случая има предпоставка за нараняване, особено през нощта.

Припомняме, че всеки район към Столичната община има служители по контрол на строителството, които следва и трябва да осъществяват този контрол.