Потребител на социалната мрежа Фейсбук сигнализира за отсечен орех в столичния квартал "Манастирски ливади - изток". 

Орехите са най-здравите дървета по нашите географски ширини и са защитен вид. Дървесината им е много ценна, защото е твърда и устойчива на всякакви вредители, а преди да се отсекат трябва да се извади разрешително. 

Старо поверие предвещава смърт на този, който посади орех, когато стволът на дървото стане дебел колкото врата му.