От днес жителите и гостите на София ще могат да разгледат и да се насладят на вдъхновяваща фотоизложба в градина "Кристал", състояща се от 13 фотографии на учители, техните лични истории и мотивиращи послания.

Изложбата носи името "Всеки урок има силата да променя", създадена е от екипа на Образователен комплекс "Цар Симеон Велики" и е реализирана с подкрепата на Столична община. Събитието е своеобразно продължение на седмицата на народните будители, която всяка година се провежда в Частно основно училище "Цар Симеон Велики“ и е посветено на съвременните будители - учителите.

Техните фотографии улавят процеса на работа както в основното училище, така и в новата гимназия по природни науки и предприемачество "Асен Йорданов“, която също е част от образователния комплекс, пише topnovini.bg.

Изложбата беше открита от създателя на комплекса д-р Росица Врабевска, която сподели: "За мен е чест образователните ни структури да се свързват с учители като нашите - отдадени на професията, работещи с хъс и високо ценени от учениците. Вярвам, че те ще оставят траен отпечатък в съзнанието на възпитаниците ни, а изложбата е един от начините да им кажем голямо "Благодаря“ за всичко, което правят“.