Днес се отбелязва 30-годишнината от възстановяването на държавната независимост на Република Азербайджан. Това съобщиха от посолството на Азербайджан в България.

В тази връзка Посолството на Република Азербайджан в Република България съвместно със Столична община организира изложба на открито, озаглавена "Република Азербайджан: Красива земя на мултикултурализма“, която ще се проведе в 12.00 часа в София Градска градина пред Народния театър "Иван Вазов“.

Изложбата ще предостави добра възможност за опознаване на повече Азербайджан, неговото богато историческо и културно наследство.