ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Бизнес
Институции
Криминални
Общество
Председателят на ФТР "Подкрепа": Блокадата ще продължи и в събота и неделя
©
В момента кметът не се намира в позиция да поставя условия. Силата е в работниците. Блокадата ще продължи и в събота и неделя. Това каза председателят на Федерация на транспортните работници "Подкрепа“ Иван Кирилов в предаването "Утрото на фокус“ на Радио "Фокус“ с водещ Ася Александрова.  

На вчерашната среща между синдикатите и столичния кмет не е била постигната договореност. Кирилов обясни, че искането за увеличение на заплатите на работещите в сектора на обществения градски транспорт в столицата е било преструктурирано. "Имахме такъв мандат от работниците. Казахме, че сме склонни да получат 300 лева вместо исканите 400 лева. От другата страна кметът заяви, че не може да даде увеличение повече от 180 лева“, обясни той.

Нормалните трудови възнаграждения и условия на труд са задължителни условия, ако гражданите искат да имат добро качество на услугата градски транспорт, подчерта Иван Кирилов.

Протестиращите очакват покана от Васил Терзиев за продължаване на преговорите и намиране на решение на проблема. "Ако се стигне до положителна развръзка, София ще бъде отпушена, градският транспорт ще продължи да работи. Ако кметът ни покани, ще отидем. Ако това не се случи, блокадата продължава в събота и неделя“, заяви председателят на Федерацията на транспортните работници.

Той заяви, че се правят опити за политизиране на протеста на работещите в градския транспорт. "Никой до момента не се е опитал да се възползва и да яхне вълната, просто виждам, че политици от различни политически формации започват да коментират. Няма да допуснем подобно нещо. Исканията са на работниците, причините са синдикални“, категоричен бе Кирилов.


Още по темата: общо новини по темата: 723
16.05.2025 Таков: Постоянната комисия по транспорт към СОС ще направи необходимото, за да бъде прекратена транспортната стачка 
16.05.2025 Хекимян: Неможач е Терзиев! От безсилието на кмета страдат софиянци
16.05.2025 Ваня Григорова: Пари има! Терзиев и Иван Василев се инатят
16.05.2025 Контрера: Трябва да гасим пожари, които спасителите създадоха! Няма по-вредно нещо за града от "Спаси София"
16.05.2025 ГЕРБ-СДС: Васил Терзиев е провален кмет
16.05.2025 Общински съветници на ПП-ДБ в СОС за стачката: Има предложение от страна на кмета, но не се приема от синдикалните лидери
предишна страница [ 1/121 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Софийски новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Катастрофи в България
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Войната в Украйна
Градският транспорт в София
България в еврозоната
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията