Нова детска градина в столичния квартал "Манастирски ливади – Запад“ ще посрещне близо 100 деца в четири градински групи, съобщиха от Столичната община.
Председателят на Столичния общински съвет Цветомир Петров, зам.-кметът по образование Десислава Желязкова и кметът на район "Витоша“ Зарко Клинков присъстваха на откриването на новата сграда, която е филиал на ДГ № 37 "Вълшебство“.
"Откриването на детска градина не е просто поредното рязане на лента, а най-смислената инвестиция, която можем да направим за бъдещето на София. Защото строителството на нови сгради е най-сигурният начин да преодолеем натрупания през годините проблем с недостига на места за нашите деца и да дадем сигурност и предвидимост на всяко младо семейство. Това е един от 18 такива обекта, които се изграждат в момента на територията на столицата.“, заяви председателят на градския парламент Цветомир Петров. Той посочи, че районът е един от най-бързо развиващите се в града, нуждата от образователна инфраструктура е голяма и именно затова разкриването на новия филиал е важна победа за местната общност.
"Вярвам, че така даваме спокойствие на родителите, че децата им ще имат място в детска градина и ще растат здрави и щастливи. Когато поехме управлението на София заявихме ясно, че образованието и осигуряването на места в детските градини е наш основен приоритет и с разкриването на този обект вярвам, че доказваме нашата последователност.“, каза още Петров.
Зареждане ...


13:43 / 16.04.2026
1899




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.