Боклуци се сипят до метростанция "Овча Купел" при западния вестибюл, който се намира под бул. "Президент Линкълн“ в София, сигнализират граждани в социалната мрежа "Фейсбук".

Районът е важен транспортен център. През територията на района минава третият метродиаметър на софийското метро. "Овча купел“ е и една от най-старите части на София. Съществувал е много преди другите квартали, но като отделна част.

Пространството около метрото е заприличало на сметище, сякаш някой там е изсипал контейнерите на квартала.

Има както строителни, така и битови отпадъци.

"Овча купел“ е един от големите административни райони на Столична община. Включва кварталите "Суходол“ и "Горна баня“ и жилищните комплекси "Овча купел“. 

Призоваваме компетентните органи да предприемат мерки за разчистване на пространството.