ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Бизнес
Институции
Криминални
Общество
Район "Изгрев" на Столична община отбелязва Деня на българския спорт със знаковите за района щафетни игри
Автор: Екип на Sofia24.bg 06:00 / 16.05.2024Коментари (0)1198
©
За първи път район Изгрев на Столична община ще отбележи Деня на българския спорт с разнообразни спортни активности за деца от 7 до 17 години.

В партньорство с фондация "Джуниър Спорт“ районът ще проведе мащабно спортно събитие - демонстрация на 16 май от 10:30 часа в парк Тинтява (градинката на КАТ) в кв. Изток.

За да се популяризира масовият спорт, празникът ще включва разнообразни спортни активности, сред които организаторите се надяват децата и възрастните да изберат нови спортове, които да започнат да практикуват активно.

Основен акцент на събитието ще бъдат щафетните игри, на които старт даде учителят по физкултура в 105 Средно училище “Атанас Далчев" и състезател по водни скокове Димитър Исаев. Сега щафетните игри ще се проведат в междуучилищен формат, в който ще участват три училища от район "Изгрев“ - 105 СУ "Атанас Далчев", 119 СУ “Акад. Михаил Арнаудов" и Софийска професионална гимназия “ Княгиня Евдокия". Специално участие в спортния празник ще отбележи и отборът на Столична Община - Район "Изгрев", съставен от ученици в начален и прогимназиален етап от 105 СУ и 119 СУ.

В допълнение жителите на района ще могат да видят демонстрации и ще могат да се включат в занимания по айкидо, фехтовка, стрелба с лък, канадска борба и бадминтон. Демонстрациите ще направят професионалисти от клубовете Кентавър (стрелба с лък), Pribilovski (канадска борба) със специалното участие на отборите от Професионалната гимназия по високи технологии "А.С.Попов", Бадминтон-БК "Анета Янева" НСА и айкидо клуб Будо Морихей Уешиба.

Събитието ще открие кметът на район “Изгрев" д-р Делян Георгиев.

Участниците в състезанията и победителите ще получат подаръци и награди от партньорите на събитието Декатлон, Билка Лайфстайл, Queisser Pharma Bulgaria (Doppelherz), Девин, Лактима Балкан, Хармоника, Гризети, Фрешко, Нестле, Ипей и Джей Пойнт Груп.

Фондация “Junior Sport" е насочена към спорта сред децата с цел създаване и повишаване на спортната култура сред подрастващите, включването им в системни спортни занимания и изграждане на устойчиви спортни навици за цял живот.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Софийски новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Футбол - други
Намериха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, разследват убийство
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
Вторият мандат на Доналд Тръмп
Бюджет 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията