В столичния район “Изгрев" започва масирана кампания по кастрене, оформяне на корони и извозване на клони, храстова растителност и дървета. Това заяви кметът на "Изгрев" Делян Георгиев, предаде Sofia24.bg.
Ето какво каза още той:
Междублоковите пространства на кварталите ни ще бъдат обработени основно от специалисти лесовъди, еколози и общински общи работници. Всяко едно дърво ще бъде манипулирано експертно, съобразно разрешителната процедура, неговия вид, виталност и състояние.
Алеите и детските площадки ще бъдат почистени основно а в понеделник, при подходящи метеорологични условия, започва и косенето на близо 400-те декара тревни площи на територията на района.
Работата стартира от ж.к."Изток", като амбицията ни е да се справим с огромното количество дървесна маса, опасните клони и високите, изсъхнали дървета в кварталите до края на годината, за да бъдем подготвени своевременно за предстоящата зима.
Тази амбициозна цел, която администрацията ни си поставя, вече е крайно наложителна. Десетилетия наред почти нищо не беше правено в посока поддръжка на “зелената система" и положението започва да “излиза от контрол".
Разчитам на разбиране и подкрепа от страна на гражданите, за да успеем заедно да приведем кварталите си в ред и да не допуснем инциденти в бъдеще.
Зареждане ...


14:26 / 04.04.2025
1062




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.