През месец октомври гражданите на София ще имат възможност да предадат своите опасни отпадъци на четири мобилни пункта, съобщиха организаторите. Те ще бъдат разположени в "Оборище“, "Младост“, "Подуяне“ и "Красна поляна“. На 13-ти, 14-ти и 15 октомври ще се проведе традиционната тридневна есенна кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата, която обхваща три столични района – "Оборище“, "Младост“ и "Подуяне“.

Мобилният събирателен пункт в район "Оборище“ ще бъде разположен от 8:30 до 14:30 часа на бул. "Янко Сакъзов“, на входа на парка "Заимов“ срещу ул. "Васил Априлов“. В район "Младост“ пунктът ще бъде разположен на 14 октомври – петък, в ж.к. "Младост“ 4, на входа на парка "Сухото дере“ откъм ул. "Самара“ - бл. 440.

В район "Подуяне“ пунктът ще е на бул. "Ботевградско шосе“, в района на "ПроМаркет“ и бензиностанция "Еко“ и бл. 6Е в събота – 15 октомври. Безвъзмездно ще се приемат опасни отпадъци като живак и живаксъдържащи уреди (живачни термометри, прекъсвачи и други подобни), лакове и бояджийски материали, домакински препарати и химикали, мастила и замърсени опаковки, както и фармацевтични продукти (лекарства с изтекъл срок на годност).  

За края на месеца, на 28 октомври (петък), е предвиден отделният мобилен пункт за район "Красна поляна“. Пунктът ще бъде разположен от 8:30 до 14:30 часа на ул. "Алеко Туранджа“ до бл. 24 и бул. "Вардар“.

Системата за събиране на опасни отпадъци от домакинствата, която се реализира от Столичната община и "БалБок Инженеринг“ АД, се прилага успешно от 2012 г. Мобилен пункт за събиране на опасни отпадъци беше разположен в столичните райони "Люлин“ и "Банкя“ в началото на август.