Работната група за новата наредба ще се събере през следващата седмица, за да разгледа проблема със спрените за продажба апартаменти. 

Това каза председателят на Комисията по архитектура и строителство към СОС архитект Иво Петков. Той също така потвърди, че има и готов доклад за закупуване.

Вече четвърта година не са разглеждани молбите. Много от наемателите отдавна са заявили, че искат да закупят жилищата, припомни независимият общински съветник и член на комисията Борис Бонев.

Над година и половина работи работната група по новата наредба за общинските жилища. Известно е, че се спира продажбата им, но ще има няколко вида наеми.