На своето заседание на 10 януари, постоянната комисия по транспорт и пътна безопасност към Столичния общински съвет прие проекта за изменение в наредбата за организация на движението на територията на София.
Съгласно измененията, се забранява движението на пътни превозни средства с животинска тяга по улиците за обществено ползване на територията на Столична община.
В мотивите за предложените изменения се отбелязва, че към настоящият момент липсва регистър на съществуващите ППС с животинска тяга. Животните, които се ползват - коне и катъри, също в болшинството от случаите не са регистрирани по надлежния ред и не им се осигурява ветеринарно-медицинска помощ.
Отбелязват се и множеството регистрирани случаи на различни нарушения на съществуващите наредби, свързани с въпросните превозни средства, включително управлението им от непълнолетни и малолетни лица. По някои от наземните линии на градския транспорт са регистрирани множество случаи, когато превозни средства с животинска тяга създават предпоставки за ПТП и застрашават сигурността на пътниците.
При установяване на нарушение, ППС ще бъде задържано от органите на реда и ще бъде връщано след заплащане на разноските по отговорното му пазене. Животните ще бъдат предавани на Общинското дружество "Екоравновесие".
Зареждане ...


12:24 / 11.01.2022
670




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.