Да ни е честит Владимир – 29-то бебенце, което се роди по програмата на Столична община за финансиране на инвитро процедури с донорски яйцеклетки. Това написа в своя профил във Фейсбук кметът на София Йорданка Фандъкова.

Още 6 семейства, които участват в програмата, очакват да станат родители в следващите седмици, уточни кметът.

Фандъкова припомни, че програмата е създадена през 2015 г., заедно с фондация "Майки за донорство". "Като целта ни е да помагаме на жени с репродуктивни проблеми, които са извън обхвата на Националната инвитро програма".