Столичният инспекторат наложи санкции на фирмата, отговаряща за почистването в район "Витоша“. След получени сигнали за неизпълнение на дейности по почистване от страна на фирмата, отговаряща за територията на район "Витоша“ в София, Столичният инспекторат извърши нарочни проверки и наложи санкции на фирмата.

Установено е нарушение при извършване на сметосъбиране и сметоизвозване в кварталите "Бояна“, "Драгалевци“, "Симеоново“ и "Княжево“.

Фирмата е санкционирана и за това, че не са подменени своевременно констатираните като повредени съдове за битови отпадъци в кварталите "Симеоново“ и "Драгалевци“. Наложена е и глоба за некачествено извършване на дейността по "ръчно метене“, както и смесване на биоразградим отпадък от листа в контейнерите за битови отпадъци.