Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 52-годишен мъж за опит за кражба, извършен в условията на опасен рецидив.
На 23 май около 14:30 часа обвиняемият нахлул в апартамент в ж.к. "Западен парк“ в столицата с намерението да открадне вещи.
Той взел дамската чанта на пострадалата, докато тя била на терасата и тръгнал към входната врата. В този момент жената влязла в стаята и видяла обвиняемия да излиза с дамската чанта в ръка. В чантата имало пари, документи, очила и дистанционно устройство за автомобил.
Пострадалата извикала на помощ мъжа си и двамата заловили крадеца, а след това извикали полиция.
Деянието е извършено в условията на опасен рецидив, тъй като обвиняемият е осъждан 4 пъти за кражба. В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели.
Делото срещу рецидивиста ще продължи в Софийски районен съд.
Зареждане ...


17:35 / 04.11.2021
615




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.