Фондация "За София" сигнализира за проблеми, свързани със Северната тангента, която свързва три магистрали – автомагистрала "Тракия“, автомагистрала "Хемус“ с автомагистрала "Струма“.

Избелялата маркировка е най-малкият проблем на крайградския скоростен път. Откакто е изградена тангентата не е поддържана нито ден, пишат от "За София".

Фондацията се е заела със задачата да обходи и заснеме Северната тангента.

Ето какво установяват:

Мантинелите са изкъртени, влачещи се в аварийните ленти. От предпазните мрежи няма и следа вече. От двете страни на пътя е пълно с боклуци, няма обозначени места за изхвърляне на отпадък. Парчета гуми и стари ограничителни знаци има навсякъде. Пътната настилка е замърсена с камъни и пясък, които създават предпоставка за хлъзгав път и не веднъж са чупили стъкла.

"За София" си задават няколко въпроса:

Защо не се поддържа път, който е нов, функциониращ и с огромен трафик?;

Защо връзката на три магистрали изглежда по този начин?;

Кой изостави тангентата?;

Възниква и още един важен въпрос, кога ще бъдат изградени затворените отбивки?