Днес въздухът в София отново е мръсен. Читател на "Фокус" ни изпрати кадри, на които показва как столицата е покрита от гъста мъгла. Снимките са от село Бистрица.
"Ето какво "дишат" столичани днес", пише нашият читател.
Припомняме, че и днес в София в градския транспорт ще се пътува със зелен билет от 1 лев заради мръсния въздух. Паркирането в буферните паркинги на метрото ще бъде безплатно.
Издадени са предписания на училищата и детските градини децата да не играят на открито.
Освен в София европейският индекс за измерване на чистотата на въздуха отчита мръсен въздух в Пловдив, Бургас, Русе и Горна Оряховица.
Зареждане ...


13:57 / 20.01.2025
1211







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.