Както вече ви съобщихме, силно земетресение разлюля Турция. То е усетено и в София. Хора, които живеят по високите етажи в блокове в ж.к. "Люлин" споделят, че са усетили труса.
Ето част от коментарите на столичани, публикувани в голяма група във Facebook:
- Беше продължително, на 8-ия етаж се усети.
- Имало е в Турция земетресение преди около 15 минути, усетило се е в Бургас и Поморие, аз лично в София не съм го усетила.
- И ние на 8-ия етаж го усетихме преди малко.
- В "Люлин"-1 на 11-ия етаж го усетихме.
- Хора, току-що се разклатиха полилеите на 6-ия и 9-ия етаж!
Според Европейския сеизмологичен център трусът е бил с магнитуд от 6.0 по скалата на Рихтер. Според БАН силата е 5.7.
Епицентърът е на 23 километра югозападно от турския град Силиврия.
Припомняме, че земетресението беше усетено и в други български градове.
Зареждане ...


13:25 / 23.04.2025
2494







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.