Столичният общински съвет прие предложението за разширяване на синята зона. Така от 1 декември платените места за паркиране се увеличават, но за сметка на това ще бъде ограничен служебният абонамент.

Промените в наредбата включват премахване на безплатния режим "Служебен абонамент" . Ограничава се ползването на паркоместа от служебни автомобили до пет за даден административен адрес. Според доклада паркоместата в режим "Служебен абонамент" ще намалеят с около 29%

Промените ще доведат до увеличаване броя на ползваните паркоместа за почасово платено паркиране и локално платено паркиране за гражданите. 

Промените в наредбата включват разширяване на зелена зона в кв. "Зона Б-19", район "Възраждане" и разширяване на синя зона за сметка на обхвата на зелена зона.Това няма да се отрази на вече заплатените винетни стикери за платено паркиране на живеещите в тези райони. Увеличава се работното време на синята зона от понеделник до събота от 08.30 ч. до 20.00 часа.

Въвежда се регламент за откриване на паркоместа за товаро-разтоварни дейности в зоните за почасово платено паркиране и в зоните с въведен ограничен достъп на МПС. 

В пешеходните зони ще има места, които ще се ползват до 30 минути при зареждане на търговски обекти. Живущите в тези зони, също ще имат възможност да паркират безплатно за половин час, но при наличие на издаден пропуск. Местата за товаро-разтоварни дейности в зоните за почасово платено паркиране ще бъдат запазени за извършване на тези дейности в рамките на работното време на съответната зона.