Всички, които искат и могат да помогнат на 17-годишната Александра, трябва да дарят кръв утре (23 януари) от 9:00 до 15:00 часа в Националния център по трансфузионна хематология в София, който се намира на ул. "Братя Миладинови" № 112.
Кръвта, от която се нуждае пострадалото момиче, е от група А с резус фактор положителен. При даряване трябва да бъде казано, че кръвта е за Александра Емилова Нинова в детска реанимация на "Пирогов".
Бележките за даряване могат да бъдат снимани и изпратени на Аделина Банакиева на тел. 0879513334.
Ако можете - помогнете на Алекса да живее!
Близките на 17-годишното момиче, което снощи около 20:00 часа бе блъснато от автобус на столичния "Градски транспорт" на пешеходна пътека в жк "Люлин", призоваха за кръводарители.
Ученичката от столичната Математическа гимназия се бори за живота си в "Пирогов". Според лекарите състоянието на момичето е критично и ако бъде стабилизирана ще трябва да се извършат множество операции, за които е нужна кръв.
Зареждане ...


17:53 / 22.01.2022
4216






Kronosunation
на 24.01.2022 г.
Е защо не дарят родителите кръв, никой от тях няма същата кръвна линия ли?
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.