В Столичен инспекторат е получен сигнал от гражданин за поставено върху предното стъкло на автомобила му предписание за доброволно преместване на излязло от употреба МПС. Собственикът на автомобила твърди, че същият не е излязъл от употреба. Веднага е направена проверка от Столичен инспекторат, при която е установено, че предписанието е фалшиво.

Съобщаваме на гражданите, които установят върху автомобилите си такова предписание незабавно да се обадят в съответната районна администрация или в Столичен инспекторат на телефон 02/987 5555, или да подадат сигнал на inspectorat@inspectorat-so.org.

Стикер-предписанията, които се поставят на излезлите от употреба автомобили имат отличителен жълт цвят и реквизити, коквито са показани на образеца.