Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 44-годишен мъж за извършена кражба в условията на опасен рецидив. Това съобщиха от пресцентъра на Районната прокуратура.
На 21 декември 2021 година от каравана за бързо хранене на ул. "Иван Вазов“ в столицата, обвиняемият е откраднал чужди вещи.
Около 00:25 часа той е откраднал безалкохолни напитки и около 20 кенчета с бира. Около 01:47 часа обвиняемият се върнал и откраднал газова гъба. След това от 02:15 до 04:00 часа той влязъл още два пъти в караваната, за присвои две газови бутилки и един таблет. Четирите деяния са извършени в условията на опасен рецидив, тъй като обвиняемият е осъждан ефективно два пъти за идентични престъпления.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 196, ал. 1, т.1, вр. чл. 194, ал.1, вр. чл. 29, ал. 1, б. "А“ и б. "Б“ , вр. чл. 26, ал. от 1 от НК, за което законът предвижда наказание "лишаване от свобода“ за срок от 2 до 10 години.
Предвид опасността обвиняемият да извърши друго престъпление, дежурен прокурор е постановил задържането му за срок до 72 часа. Предстои да бъде внесено искане в съда за определяне на мярка за неотклонение "задържане под стража“.
Зареждане ...


11:22 / 29.12.2021
182




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.