Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 19-годишен за кражба на кола. Това съобщиха от Районната прокуратура. На 24.06.2021 г. около 03.30 часа от неохраняем паркинг е ж.к. "Дружба“ в гр. София, обвиняемият А.С. противозаконно отнел чужд лек автомобил марка "Лада“ от владението на А.А., без негово съгласие, с намерение да го ползва.
Обвиняемият отключил вратата на колата с джобен нож и посредством рязане на жици и свързването им една с друга успял да приведе двигателя на автомобила в работен режим. След това А.С. потеглил с крадения автомобил. Когато се движел по ул. "Ханс Кристиян Андерсен“ му бил подаден звуков и светлинен сигнал от полицейски служители да спре колата. Обвиняемият продължил да шофира, докато не го настигнали полицаите, тогава той скочил в движение и оставил управлявания от него автомобил да удари патрулния автомобил в областта на задната броня, след което побягнал. Малко след това А.С. е задържан от полицията.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели.
Предстои делото срещу А.С. да продължи в Софийски районен съд.
Зареждане ...


11:48 / 21.12.2021
507





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.