Мразовитото време отново повдигна въпроса за качеството на въздуха, който дишат столичани.
Заедно със студения въздух жителите и гостите на София в почивния ден трябваше да се борят и с мръсния въздух, който са принудени да вдишват, съобщава БГНЕС.
София днес е на 37-мо място по замърсяване на въздуха в света от общо 97 големи градове. Като качеството на въздуха в момента е 4,8 пъти под нормата за чист въздух, определена от Световната здравна организация.
Първите три столици с най-мръсен въздух днес са Дака, Делхи и Пекин. Европейският град, в който се диша най-трудно, е Милано. Той е на 11 място по качество.
От балканските столици преди нас са Сараево /22 място/ и Загреб /36 място/.
Най-чист е въздухът в Лос Анджелис, Сидни и Канбера.
Зареждане ...


08:25 / 24.01.2022
416






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.