Днес пред бюст-паметника на Христо Ботев в Борисовата градина се проведе тържествено честване на 174-годишнината от рождението на големия български поет, публицист, общественик и революционер. 

В програмата участваха актрисата Силвия Лулчева, вокален ансамбъл "България" с художествен ръководител акад. Валентин Бобевски и Гвардейският представителен духов оркестър.

На събитието присъства заместник-кметът Мирослав Боршош , общински съветници, общественици и столичани. 

Цветя пред паметника на Христо Ботев постави и столичният кмет Йорданка Фандъкова.