Столичани са инициирали петиция в защита на минералната баня в кв. "Княжево“. Инициативата е наречена "За спасяването на Княжевската минерална баня“ и набира популярност във Facebook, видя Sofia24.bg.
Ето какво пише в групата "Гражданска инициатива Княжевецъ"
Да спасим Княжевската баня! Най-старата баня в града ни и единствената запазена с османска архитектура е застрашена от унищожаване!
Продължаваме да обединяваме усилия с експерти и граждани, за да я запазим.
Елате утре, 13 февруари, четвъртък в 9.30 часа пред Столична община, за да покажем категорично желанието на софиянци да имат достъп до лечебната вода и културното си наследство!
Ще връчим гражданска подписка за спасяването на банята на зам. кмета по туризъм на Столична община г-н Барбутов. Освен нея ще му подарим и един необикновен подарък, символ на рушащата се Княжевска минерална баня...
Тези от вас, които желаят могат да вземат за утре сутрин шапка, кърпа, кисе или друг аксесоар за баня.
Зареждане ...


12:48 / 12.02.2025
986





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.