Столична община положи трети асфалт на ул. "Шишман" в София, който е платен с парите на данъкоплатците и ще бъде премахнат напролет, пише във Фейсбук неправителствената организация "Спаси София".

Причината, според организацията, е лошото планиране на Общината, която е започнала ремонт без избран изпълнител и проект. Резултатът - "ужас без край за живущите и бизнеса и безотговорно пилеене на пари, време и ресурси".

Ето какво пишат още от "Спаси София":

В кварталите пък си мечтаят за асфалт, където огромна част от улиците са просто кал. Жителите им се молят за улици, тротоари или канализация, правят подписки и залудо пускат безброй сигнали. Нямало пари им казват. А за временния асфалт на "Шишман", който да прикрие поредния катастрофално планиран ремонт на Йорданка Фандъкова, пилеенето на пари не е проблем.

Но може да е различно! Този резил трябва да остане в миналото и заедно ще го направим в 5 стъпки:

Ясен план за ремонт на улиците, започвайки от най-критичните;

100% контрол върху изпълнението;

0% толеранс към фирмите, които строят некачествено;

Черен списък на некоректни фирми и забрана за участие в общински поръчки;

Стандарт за качество на градската среда и всичките ѝ елементи.

С отговорно и компетентно управление София може да заприлича на нормален европейски град! За да има нормални улици и в центъра и в кварталите, пишат още от неправителствената организация.